چطور برای رویدادمان ایمیل عالی ارسال کنیم و شرکت کننده بیشتری جذب کنیم

۱۷شهریور۱۳۹۷ همایش و رویداد
Image

کلید استفاده از این ابزار قدرتمند این است که بدانید چگونه آن را به نحوی بکار ببندید که شما را به تمامی اهدافی که در حوزه کاریتان در سر دارید برساند. با توجه به این قضیه، در این مقاله تلاش خواهیم کرد راه های جدید و نوآورانه ای برای ایجاد ایمیل مناسب و حرفه ای در جهت بازاریابی رویدادتان به شما ارائه دهیم.

ایمیل همچنان به عنوان برجسته ترین و عمده ترین راه، جهت برقراری ارتباط بین کسب و کارها و مشتریان است.

طبق آمار بدست آمده، در سال ۲۰۱۷ روزانه ۲۶۹ میلیارد ایمیل ارسال شده است. که برآورد می شود این رقم تا ۴ سال آینده هر ساله رشد ۴٫۴ %ی داشته باشد. با این روند در سال ۲۰۲۱ انتظار می رود روزانه حدود ۳۲۰ میلیارد ایمیل در روز ارسال شود. با این تفاسیر اصلا مبالغه نکرده ایم اگر بگوییم هم اکنون ایمیل تاثیر طولانی مدتی روی ارتباطات حرفه ای ها با هم دارد و در آینده نیز خواهد داشت.

کلید استفاده از این ابزار قدرتمند این است که بدانید چگونه آن را به نحوی بکار ببندید که شما را به تمامی اهدافی که در حوزه کاریتان در سر دارید برساند. با توجه به این قضیه، در این مقاله تلاش خواهیم کرد راه های جدید و نوآورانه ای برای ایجاد ایمیل مناسب و حرفه ای در جهت بازاریابی رویدادتان به شما ارائه دهیم.

ایمیل ها ابزار قدرتمند شما برای پیشرفت است

برطبق گزارشاتی که از بررسی بازاریابی رویدادها در سال ۲۰۱۸ انجام شده است، بیشتر بازاریابان (حدود ۴۰ درصد از آن ها) بر این باورند که ایمیل موثرترین وسیله جهت ارتقا بخشیدن رویداد است. حتی شاید بتوان گفت به مراتب بیشتر از تبلیغات آنلاین (دیجیتال) یا حتی بازاریابی محتوا (content marketing). آمار به ما نشان می دهد که بازاریابان متوجه قدرت عظیم بازاریابی ایمیلی شده اند و مشتاق اند تا روش های بهتری را برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر ایمیل بکارگیرند. روش های بسیار زیادی برای چگونگی ایجاد و ارسال ایمیل وجود دارد ولی اگر بخواهید بصورت حرفه ای و موثر آن را انجام دهید، باید برنامه ریزیتان به گونه ای باشد که شما را به اهدافتان برساند. برای مثال هدف شما می تواند این باشد که بخواهید تعداد افراد شرکت کننده در رویدادتان را افزایش دهید و ارزش و اهمیت برند رویدادتان را ارتقا دهید. نکته های زیر می تواند به شما کمک کند ارتباط ایمیلی موثری داشته باشید و به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید.

فرایند رویدادتان را زودتر شروع کنید

بهترین راه برای اینکه رویدادتان را در ذهن شرکت کنندگان بالقوه خود نگه دارید این است که جزئیات رویدادتان را هرچه زودتر به آن ها بگویید. در واقع بسیاری از همایش ها وقتی هنوز رویداد فعلیشان در جریان است، تاریخ و مکان رویداد بعدی خود را اعلام می کنند.

بخاطر داشته باشید که هدف از شروع کمپین ایمیلی خود و اعلام تاریخ و مکان رویداد بعدی تنها نگه داشتن اطلاعات رویداد خود در ذهن شرکت کنندگان بالقوه تان نیست بلکه مهم تر از آن برای این است که برای رویداد خود یک برند قوی را پایه گذاری کنید. به خاطر داشته باشید که رویداد شما یک رخداد یکباره و یک روزه نیست که تنها به همان زمان وابسته باشد. شاید عجیب باشد که بگوییم یک رویداد فقط یک رویداد نیست. حرکت هایی که منجر به برگزاری رویداد می شود همینطور جمع بندی و ارزیابی رویداد که در ادامه رویداد برگزار خواهد شد برند شما را گسترده تر می کند و مهم تر از آن دید وسیع تری به شما و مخاطبانتان می دهد.

برای اینکه به نتایج دلخواهتان برسید باید کمپین ایمیلی خود را خیلی زود شروع کنید. در این صورت شما بذری را کاشته اید که محصولش اعتبار برای برند شما و مشارکت بیشتر برای رویداد شما خواهد بود.

محتواهای سریالی ایجاد کنید

ایمیل یکی از بهترین راه هایی است که محتواهای تولید شده شما را منتشر می کند و این باعث می شود در آینده برند شما محکم و مستحکم باشد. اگر همه ی کمپین های ایمیلی شما صرفا برای افزایش افرادی باشند که در رویداد شما قرار است ثبت نام کنند باشد دریافت کنندگان پیام های شما از پیام رسانی خسته می شوند و استراتژی ایمیلی شما تک بعدی خواهد شد.

به جای این کار به این فکر کنید که محتوایی تولید کنید که ارزشی را به مخاطبانتان بدهد و برای آن ها مفید باشد و در ادامه آن را به رویدادتان ربط دهید. با این کار شما دارید ابعاد جدید برند خود را معرفی می کنید و در کنار آن تمایل شرکت کنندگان باالقوه خود را برای شرکت در رویدادتان افزایش می دهید و آن ها مایل خواهند شد هزینه ای را پرداخت کنند و در رویدادتان شرکت کنند.

یک طرح استثنایی بسازید

از آن جایی که همه چیز برای انسان بصری است و هر آنچه ما با چشم هایمان می بینیم تاثیر بسزایی روی ما دارد. طراحی، نقش کلیدی در موفقیت ما بازی می کند. برای ایمیل مارکتینگ به طور خاص طراحی بسیار مهم است. در این فضای که می توان آزادانه و خلاقانه به طراحی ایمیل پرداخت، چند قاعده ساده وجود دارد که باید آن ها را دنبال کنید:

برای تمامی ایمیل های خود:

  • یک تم (قالب) ثابت داشته باشید.
  • از رنگ های ثابت استفاده کنید.
  • CTA خود را برجسته کنید تا جلب توجه کند. (CTAمخفف Call To Action است. همانطور که از نامش مشخص است هدف این تکنیک اینست که کاربر را تشویق به کلیک بر روی دکمه CTA می کند تا فعالیت مورد نظر انجام شود CTA ها در بنرها ، وب سایت ها و خبرنامه ها کاربرد دارد.)
  • سخنرانان را برجسته تر نشان دهید
  • قانون ۳ تایی را رعایت کنید (قانون سه تایی می گوید ذهن انسان عبارات ۳ کلمه ای را به خوبی در ذهن خود نگه می دارد، ترکیبی از ۳ کلمه برای شعارتان یا تیتر انتخابی میتواند شما را در ذهن مخاطبانتان نگه دارد.)

به یاد داشته باشید بهترین بخش طراحی ایمیل این است که شما می توانید به قوه استعداد هنریتان اجازه بدهید خودش را شکوفا کند. فقط این اصول بنیادی را در ذهن داشته باشید. مطمئن باشید که به اهدافتان به طور موثری خواهید رسید.

اکنون زمان آن رسیده که به دنبال به کمال رساندن ایمیلتان باشید ایجاد ایمیل عالی برای رویدادتان شاید کار سختی بنظر برسد ولی وقتی آن را با ابزارها و دانش لازم مجهز می کنیم آن وقت ایجاد یک ایمیل رویداد منطبق با اهداف شما کاملا امکان پذیر است.

امیدواریم این نکات در مورد بازاریابی ایمیلی رویداد مفید باشد زیرا شما یک استراتژی را طراحی کرده اید که به نیازهای خاص شما به عنوان یک سازمان برگزیده شده پاسخ می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. ترنج نت همچنین با داشتن پنل ایمیلی قدرتمند می تواند ایمیل های تبلیغاتی شما را طراحی و ارسال کند.

الان که شما می دانید چطور یک ایمیل عالی برای رویدادتان ایجاد کنید زمان آن رسیده است که تمرکزتان را روی تاکتیک های شبکه های اجتماعی بگذارید. اینجا در این مقاله با هم بررسی می کنیم چطور می توانیم با استفاده از شبکه های اجتماعی مشارکت را در رویدادمان بیشتر کنیم.

اگر شما هم نکته یا مورد دیگری را می دانید که به ارسال ایمیل عالی کمک می کند آن با ما در میان بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.