موفقیت در ایمیل مارکتینگ به همین سادگی

۰۷شهریور۱۳۹۷ ایمیل مارکتینگ
Image

بازاریابی به کمک ایمیل (ایمیل مارکتینگ) همیشه در حال تغییر و تحول بوده است و در طول زمان شیوه های به روزتری را به خود گرفته است، پس بهترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که ما هم با آن تغییر کنیم و به روز شویم. در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که با انجام آن ها به راحتی می توانید مشارکت در ایمیل هایتان را به طور محسوسی بالا ببرید.

امروزه ایمیل مارکتینگ توسط میلیون ها نفر و شرکت استفاده می شود برای مثال برای ساخت و توسعه کسب و کارشان ، برای ساخت اعتبار برندشان، افزایش ترافیک وبسایتشان، و برای ایجاد ارتباط موثر و دلایل دیگر. پس بیایید شروع کنیم.

از(سیستم ارائه دهنده ایمیلی Email Service Provider) ESP ی استفاده کنید که متناسب با نیازهای شماست

اگر شما الان اینجا هستید و دارید این مقاله را می خوانید پس به دنبال شروع ایمیل مارکتینگ هستید. Toranjdata می تواند به شما در این زمینه مشاوره دهد.

از لیست های معتبر برای مخاطبانتان استفاده کنید

باید مطمئن شوید لیستی که در اختیار دارید دارای اجازه ارسال است و خریداری نشده است و همینطور از ایمیل های نامعتبر پاکسازی شده است.

زمانی را اختصاص دهید و یک ایمیل با ظاهر خوب طراحی کنید

واقعا ارزشش را دارد که وقت بگذارید و یک قالب زیبا طراحی کنید. چقد خوب است اگر برای خودتان یک برند بسازید تا بقیه شما را به راحتی تشخیص دهند. اگر به کمک نیاز داشتید می توانید از اینجا کمک بگیرید.

فرمت کلی ایمیلی خود را دربرابر اسپم شدن تست کنید

شاید نیاز داشته باشید تغییرات بسیار کوچکی را ایجاد کنید تا مطمئن شوید ایمیلتان درست وارد اینباکس می شود. می توانید از mail tester استفاده کنید تا متوجه شوید چه تغییراتی را باید اعمال کنید تا از اسپم شدن ایمیلتان جلوگیری کنید.

از جمله بندی ساده و واضح برای متن هایی که می نویسید استفاده کنید

اصلا نیازی نیست مفاهیم را پیچیده کنید. پیغام هایتان را واضح بیان کنید. در این صورت مشارکت بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

شبکه های اجتماعی را با هم ادغام کنید

با گذاشتن لینک های شبکه های اجتماعیتان به مشترکانتان اجازه دهید بدانند روش های بیشتری برای در ارتباط بودن با برند شما وجود دارد.

ارسال ایمیلتان را شخصی کنید

اگر جایی می توانستید این کار را انجام دهید که از اسم مخاطبانتان در ایمیل استفاده کنید. یا حتی با وارد کردن چیزهایی که مخاطبینتان آن ها را دوست دارند می توانید ایمیل های شخصی برای آن ها ارسال کنید.

مطمئن شوید مخاطبانتان سود و ارزش دریافت ایمیل از شما را متوجه می شوند

اگر دارید برای آن ها محصول، معامله، ایده و یا هر چیز دیگری تامین می کنید. مطمئن شوید آن ها متوجه می شوند با ثبت نام در کمپین ایمیلی شما چه چیزی عایدشان خواهد شد.

سعی کنید در زمان های مختلف ایمیل ارسال کنید

در این صورت است که متوجه خواهید شد بطور مثال فرستادن ایمیل در ظهر روز پنج شنبه برای شما مفید نخواهد بود اما ساعت 8 صبح روز دوشنبه افرادی که ایمیل شما را باز می کنند و روی آن کلیک می کنند خیلی بیشتر است.

از کلمات دشوار استفاده نکنید

سعی کنید متن ایمیلتان خیلی پیچیده و حاوی کلمات دشوار نباشد. تا بتوانید به راحتی مفاهیم خود را به مخاطبانتان انتقال دهید.

برای مخاطبینتان ایمیل خوش آمد گویی بفرستید

کاربرانی که ایمیل خوش آمد گویی را باز می کنند تمایل بیشتری دارند تا عضو فعالی باشند.

سازگار با موبایل باشد

کاربران بیشتر ایمیل ها با موبایل باز می کنند. پس مطمئن شوید ایمیل شما قابل در قالب موبایل خواندن است و در موبایل به درستی نمایش داده می شود.

ایمیل های اسپم نفرستید

مطمئن شوید دارید از همان قوانین و سیاست هایی که برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد پیروی می کنید و از آن ها تخطی نمی کنید.

دامنه فرستنده خودتان را ایجاد کنید

در این صورت شما می توانید به راحتی گزارش تحویل موفق ایمیل هایتان را ردیابی کنید.

استوار باشید

در این صورت است که مخاطبان شما یاد خواهند گرفت به ایمیل های شما اعتماد کنند و منتظر دریافت ایمیل های شما در تاریخ و زمان مشخص خود باشند.

یک CTA مشخص داشته باشید

اگر قرار است مخاطبان شما کاری انجام دهند آن را خیلی واضح یه آن ها نشان دهید. (CTAمخفف Call To Action است. همانطور که از نامش مشخص است هدف این تکنیک اینست که کاربر را تشویق به کلیک بر روی دکمه CTA می کند تا فعالیت مورد نظر انجام شود CTA ها در بنرها ، وب سایت ها و خبرنامه ها کاربرد دارد.)

از دکمه استفاده کنید

برای تمامی CTA ها از یک دکمه جذاب و زیبا و بزرگ و آسان برای کلیک بر روی آن استفاده کنید.

ارتباطات بسازید

اینطور وانمود کنید که شما تنها 1 مخاطب دارید. به همه ی مشترکانتان به عنوان یک فرد مجزا نگاه کنید و سعی کنید تا آن جا که امکان دارد ایمیل های هر چه شخصی تر و متناسب با کاربرانتان برای آن ها ارسال کنید

تعطیلات و مناسبت ها را به یاد داشته باشید

تعطیلات و مناسبت های مختلف زمان بسیار خوبی برای فرستادن پیغام و صحبت بیشتر درباره برندتان است.

بگویید متشکرم

حالا که بحث مناسبت های مختلف و تعطیلات شد باید بگوییم این بهترین زمانی است که بدون این که انتظاری برای بازگشت داشته باشید چیزی را به مشتریانتان بدهید. مطمئن شوید مخاطبان شما می دانند شما به آن ها فکر می کنید و به آن ها اهمیت می دهید

از تصویر استفاده کنید

عناصر بصری مطمئنا تاثیرگزاری خوبی دارند. از آن ها به عنوان مکمل متنتان استفاده کنید. این باعث می شود متن شما تاثیرگذاری بیشتری به همراه خود داشته باشد.

برای هر ایمیل تنها یک هدف قرار دهید و فقط روی آن متمرکز شوید

اگر شما بخواهید خواسته های زیادی را در یک ایمیل بگنجانید و یا نظر و ایده های مختلفی برای یک پیغام داشته باشید همه اهداف شما درهم خواهد شد و نخواهید توانست به درستی آن ها را برآورده کنید. در هر پیغام تنها روی یکی از اهدف اصلیتان متمرکز باشید.

صمیمی باشید

یادتان باشد که افرادی که دارید برای آنها ایمیل ارسال می کنید انسان هستند. اگر خیلی سرد و خشک بنویسید دنبال کنندگان وفاداری نخواهید داشت. یک روشی که خوب جواب می دهد این است که متنی که می نویسید کمی به زبان عامیانه و گفتگو نزدیک باشد.

به آن ها چیزی بدهید

مشتری ها عاشق این هستند که چیزی رایگان به آن ها داده شود. پس به این فکر کنید چه چیزی می توانید بسازید یا بنویسید یا پیشنهاد دهید که رایگان به آن ها هدیه دهید

اخر هفته ها ایمیل ارسال کنید

مردم ایمیل هایشان را اخرهفته ها می خوانند. ولی در واقع حجم ایمیلی که در آن موقع فرستاده می شود بسیار کم است. خب این یعنی شما این فرصت را دارید تا بتوانید میزان پیغام های بازشده و کلیک شده خود را افزایش دهید.

مخاطبان غیر فعالتان را دوباره به مشارکت دعوت کنید

اگر مدتی است دارید برای لیستی از مخاطبانتان ایمیل ارسال می کنید و متوجه شده اید تعدادی از مخاطبان شما ایمیل هایشان را برای مدتی است که باز نکرده اند و یا کلیک نکرده اند. می توانید یک کمپین ایمیلی درست کنید و از آن ها بخواهید به شما بگویند می خواهند در لیست مخاطبان شما باشند یه نه و حتی قبل از آن دلایلی که خودتان فکر میکنید آن ها باید در لیست شما باشند و از ایمیل های شما استفاده کنند را بیان کنید.

ایمیل هایتان را با IP خصوصی ارسال کنید

بسته به شرایط شما یک IP خصوصی (همچنین به عنوان یک IP مشخص شده) ممکن است برای شما مناسب باشد.

نظر سنجی راه بیاندازید، بازخورد بگیرید

در این صورت است که از مشارکت کنندگانتان چیزهایی را می شنوید که شاید دوست نداشته باشید. ولی این کار به شما کمک های زیادی خواهد کرد.

لیست مخاطبانتان را قسمت بندی کنید

لیست مخاطبینتان را دسته بندی کنید. در این صورت شما خواهید توانست دقیقا همان چیزی که قرار است بفرستید را درست به همان کسانی که میبایست برایشان ارسال شود بفرستید. می توانید با توجه به جنسیت افراد، سن افراد و یا حتی موقعیت مکانی، آن ها را تقسیم بندی کنید.

از یک فرم وب برای ثبت نام استفاده کنید

همزمان که دارید برای لیستتان ایمیل ارسال می کنید شما می خواهید که تعداد افراد لیست مخاطبانتان را افزایش دهید. پس فرمی را برای ثبت نام مثلا در خبر نامه خود طراحی کنید.

ایمیل های تریگرشده را امتحان کنید

ایمیل های تریگر یا خود پاسخ دهنده ها از بهترین روش ها برای در ارتباط ماندن با مخاطبان است. به عنوان مثال اگر شما برای ثبت نام در خبرنامه تان بعد از ثبت نام یک ایمیل تاییدیه ارسال کنید در واقع ایمیل ترگیر شده فرستاده اید.

از مرج فیلدها استفاده کنید

مرج فیلدها تگ های ویژه ای هستند که در ایمیل استفاده می شوند که با مخاطبان مناسب جایگزین می شوند. مثلا به طور خودکار نام هر کدام از صاحبان ایمیل در ابتدای ایمیل قرار می گیرد و گیرنده احساس صمیمیت بیشتری را آن خواهد کرد و کارهایی از این قبیل.

همه چیز را قبل از فرستادن دوباره چک و ویرایش کنید

این اقدام شاید خیلی واضح به نظر برسد. ولی بیشتر اوقات ما این مرحله را جا می اندازیم. مطمئن شوید لیست شما به درستی آپلود شده است و هیچ اشتباهی در کار نیست.

از امروز سعی کنید حداقل یکی از این نکته ها را امتحان کنید. اگر شما هم نکته یا مورد دیگری را می دانید که به کمپین های ایمیلی کمک می کند آن با ما در میان بگذارید.

اگر این مقاله را دوست داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.