با طراحی وب روی تجربه مشتری(customer experience) تاثیربگذارید (قسمت اول)

۰۵شهریور۱۳۹۷ طراحی وبسایت
Image

طراحی سایت یکی از مهم ترین قسمت های هر استراتژی بازاریابی است. طراحی سایت به شیوه های مختلفی تاثیر شگرفی بر روی تجربه مشتری دیجیتال شما دارد. زیبایی سایت شما، سهولت استفاده از آن و یا هر عامل مهم دیگری برای موفقیت آنلاین دراز مدت شما ضروری است.

طراحی سایت یکی از مهم ترین قسمت های هر استراتژی بازاریابی است. طراحی سایت به شیوه های مختلفی تاثیر شگرفی بر روی تجربه مشتری دیجیتال شما دارد. زیبایی سایت شما، سهولت استفاده از آن و یا هر عامل مهم دیگری برای موفقیت آنلاین دراز مدت شما ضروری است.

ولی واقعا این قضیه چقدر روی سود و زیان شما اثرگذار است؟

دراین مطلب سریالی ما به 5 جنبه اساسی طراحی سایت می پردازیم و اینکه شما چگونه می توانید این جنبه ها را ارتقا دهید.

۱-ظاهر

طراحی سایت بطور کاملا واضحی تاثیرش را ابتداعا روی ظاهر وبسایتتان می گذارد. شما انتخاب می کنید که سایتتان چطور به نظر برسد. که در واقع ظاهر نقشی بسیار حیاتی را در نگاه اول نسبت به وبسایت شما بازی می کند که از سمت مخاطبانتان به شما اعمال می شود.

صرف نظر از اینکه سایت شما چگونه به نظر می رسد، هدف این است هر چقدر می شود آن را با روند طراحی مدرن زیبا و به روز نگه داریم.

روش های طراحی مدرن شامل موارد زیر می باشد:

طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو به این معناست که در سایتتان از کدهایی استفاده کنید که باعث شود فارغ از وسیله ای که با آن سایتتان قرار است نمایش داده شود( موبایل، تبلت، کامپیوتر) مطالب به درستی و مشابه هم نمایش داده شود.

پس چه شخصی با گوشی هوشمندش وارد سایت شما شود چه با دسکتاپ کامپیوترش آن ها تجربه بسیار خوبی از بودن در سایت شما خواهند داشت و به آنچه می خواهند به راحتی دسترسی پیدا می کنند.

استفاده از پارالاکس اسکرول

پارالاکس اسکرول یعنی اینکه 2 عنصر بصری را در صفحه قرار دهیم که هر کدام در هنگام اسکرول(پیمایش) در سایت سرعت های متفاوتی دارند. این باعث می شود هنگامی که کاربران از یکی از صفحه های وبسایت شما بازدید می کنند، تجربه بصری پیشرفته ای دریافت می کنند که آنها را درگیر و وادار به ادامه خواندن می کند.

صفحه ی وب با استفاده از پارالاکس

صفحه ی وب بدون استفاده از پارالاکس

استفاده از فونت های بزرگ و ضخیم

فونت های بزرگ و ضخیم شده چند سالی است که رواج پیدا کرده است. تجربه مشتریان شما را روان تر می کند وبه خوانندگان شما اجازه می دهد بیشترین استفاده را از جمله جمله سایت شما ببرند.

استفاده از یک تصویر قهرمان (hero image) چشم نواز

در طراحی وب، یک تصویر قهرمان (hero image) تصویر بزرگ بنر وب است، که در یک صفحه وب برجسته می شود، معمولا در جلو و مرکز قرار می گیرد. تصویر قهرمان اغلب اولین عنصر دیداری است که بازدید کننده در سایت با آن مواجه می شود؛ این تصویر یک نمای کلی از مهمترین محتوای سایت را نشان می دهد. یک تصویر قهرمان اغلب از تصویر و متن تشکیل شده و می تواند استاتیک یا پویا باشد (مثلا یک لیست چرخشی از تصاویر و / یا موضوعات).

ما به آن ها تصاویر قهرمان می گوییم چون وقتی به طور ویژه ای با متنتان مرتبط باشد باعث برنده شدن مقاله شما می شوند. آن ها همینطور برای دریافت کلیک در شبکه های اجتماعی بسیار مناسب هستند و همینطور آنها معرفی ایده آلی برای مفاهیم سایت شما هستند.

مالتی مدیا (چند رسانه ای)

و در آخر مالتی مدیا یا چند رسانه ای که شامل، تصاویر، فیلم ها و سایر عناصر بصری می شود که به فهم هر چه بیشتر و بهتر متن کمک می کند و به مخاطبانتان مطالب مهمی را می آموزد.

مالتی مدیا بازی منصفانه ای برای هر صفحه از سایت شماست. از یک پست وبلاگ گرفته تا یک راهنمای قابل دانلود ۱۰۰ صفحه ای. هنگامی که شما به متنتان آن ها را اضافه می کنید محتوای تولیدی شما برای مخاطبانتان خواندنی تر، جذاب تر و لذت بخش تر می شود. این ها همه چیزهایی بودند که به ظاهر وبسایت شما مربوط می شدند، اما طراحی وبسایت ابعاد گستره تری دارد که تنها محدود به این که وبسایت شما چطور دیده می شود نمی شود.

با ما در قسمت بعد همراه شوید ----> قسمت دوم

اگر این مقاله را دوست داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.