با طراحی وب روی تجربه مشتری(customer experience) تاثیربگذارید (قسمت دوم)

۱۰شهریور۱۳۹۷ طراحی وبسایت
Image

طراحی سایت یکی از مهم ترین قسمت های هر استراتژی بازاریابی است. طراحی سایت به شیوه های مختلفی تاثیر شگرفی بر روی تجربه مشتری دیجیتال شما دارد. زیبایی سایت شما، سهولت استفاده از آن و یا هر عامل مهم دیگری برای موفقیت آنلاین دراز مدت شما ضروری است.

قسمت اول <---- قسمت قبل را از دست ندهید

۲- حرفه ای بودن

منظورمان از حرفه ای بودن همان ذهنیتی است که باید درست قبل از اینکه کاربرانتان شروع به خواندن مطالب وبسایت شما بکنند در آن ها ایجاد کنید. هر وقت شخصی وارد سایت شما می شود شما دوست دارید آن ها متوجه این شوند که شما صاحب یک کسب و کار قابل احترام و به روز هستید. این کار به طور عمده ای وابسته به آن است که وبسایت شما چطور دارد شما را معرفی می کند.

برخی عناصر طراحی وبسایت که موبوط به حرفه ای شدن شما هستند شامل موارد زیر می شوند:

  • صفحه فرهنگ
  • عکس کارکنان
  • نتایج مشتری

صفحه فرهنگ بخشی از سایت شماست که صرفا برای صحبت درباره دستاوردهای شرکت شما و اقدامات روزانه شما اختصاص داده شده است.

آیا ارزش های خاصی در شرکت دارید؟ آیا سنت های خاصی را حفظ می کنید؟ آیا شما هر چیز منحصر به فردی را جشن می گیرید؟

اینها همه چیز عالی برای یک صفحه فرهنگ است زیرا نشان می دهد که شرکت شما در کنار کار چه کارهای دیگری انجام می دهد. باور کنید حتی مشتریان شما علاقه مند خواهند بود که ببینند کارکنان شما شاد هستند.

حالا که صحبت از کارکنان شد باید بگوییم، تصاویر کارکنان هم می تواند مسیر زیادی را برای تقویت حرفه ای گری را برای شما بپیماید. چه شما انتخاب کنید یک عکس از آن ها نمایش دهید در حالی که آن ها خوشحال هستند و چه اینکه آن ها سخت مشغول کار هستند. همه اش به شما بستگی دارد. در هر صورت شما دارید وجوهی را به کسب و کارتان اضافه می کنید که به مخاطبانتان نشان می دهد شما بیشتر از تنها یک برند هستید، شما شرکتی پر رونق هستید.

در آخرشما می توانید نتایج کارهایتان را به مشتریان نشان بدهید. اگر بتوانید کارتان را اندازه گیری کنید می توانید آن اطلاعات را در سایتتان برجسته کنید و نشان دهید.

این نشان دهنده حرفه ای بودن شماست، چون دارد نشان می دهد شما به فکر مشتریانتان هستید. حتی آن هایی که هنوز تبدیل به مشتریان شما نشده اند. بازدید کنندگانی که این موارد را می بینند، متوجه خواهند شد که شما یک کسب و کار مشتری محور هستید و ارزش واقعی خود مبنی بر آنچه که می توانید به مشتریانتان ارائه دهید می دانید.

با این حال، حرفه ای بودن نیاز به یک عنصر دیگر دارد که طراحی وب می تواند آن را ارائه دهد فارغ از اینکه که چه نوع کسب و کاری را دارید.

۳- وضوح

وضوح یعنی اینکه وبسایتتان را به گونه ای طراحی کنید که بازدیدکنندگان شما بتوانند هرآنچه را به دنبالش هستند را به سرعت بیابند.

اغب این به معنی آن است که هدایت (navigation) سایت شما را بهبود ببخشد. سبک های هدایت بصری و آشنا به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد تا به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

امروزه هدایت در چند سبک شناخته شده ارائه می شود:

  • Breadcrumb
  • Drop-down menu

برد کرامب نویگیشن از داستان معروف هانسل و گرتل الهام گرفته شده است.

هر وقت فردی روی صفحه جدیدی کلیک کند، سایت شما بطور خودکار صفحه قبلی را وارد نوار هدایت می کند و بعد از آن کاربر می تواند به محض اینکه بخواهند وارد صفحه قبلی خود شوند.

و منو دراپ داون به شخص اجازه می دهد که مکان نمای خود را بر روی یک عنوان منو نشان دهد و صفحاتی را که حاوی این رده است مشاهده کند. سپس آن ها میتونند روی صفحه ای که دوست دارند کلیک کنند و اطلاعاتی که می خواهند را از آن دریافت کنند.

این استراتژی های هدایت می توانند همزمان و با همدیگر هم کار کنند. صفحه اصلی شما میتواند از منو دراپ داون استفاده کند و زمانی که فردی وارد صفحه جدیدی شود شما می توانید از بردکرامب استفاده کنید و به کاربر اجازه دهید به صفحه ای که قبلا بودند برگردند.

به طور طبیعی، گزینه های دیگری برای هدایت وجود دارد. اما این دو محبوب ترین و مفیدترین در جهان طراحی وب هستند.

با ما در قسمت بعد همراه شوید ----> قسمت سوم

اگر این مقاله را دوست داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.