با طراحی وب روی تجربه مشتری(customer experience) تاثیربگذارید (قسمت چهارم)

۲۰شهریور۱۳۹۷ طراحی وبسایت
Image

طراحی سایت یکی از مهم ترین قسمت های هر استراتژی بازاریابی است. طراحی سایت به شیوه های مختلفی تاثیر شگرفی بر روی تجربه مشتری دیجیتال شما دارد. زیبایی سایت شما، سهولت استفاده از آن و یا هر عامل مهم دیگری برای موفقیت آنلاین دراز مدت شما ضروری است.

قسمت سوم <---- قسمت قبل را از دست ندهید

۵- تبدیل ( تبدیل کاربران به مشتری ها)

تبدیل کاربران شما به مشتریان شما مسلما مهمترین بخش طراحی وب است. بعد از همه این ها کسب و کار شما بدون آن ها رشد نخواهد کرد. طراحی وب می تواند به هزار روش مختلف تبدیل را تحت تأثیر قرار دهد، و همه آن ها مهم هستند، اما این سه مورد بیشترین تاثیر را دارند:

  • رنگ
  • اصل KISS
  • چهره ها

رنگ شاید به نظر خیلی عمومی می آید ولی در طراحی وبسایت به طور خاص منظورمان از رنگ، الگوی رنگی است که با تضادی که در خود دارد باعث برجسته کردن پیشنهاد های فروش می شود.

پس اگر سایت ما الگوی رنگی سردی دارد از رنگ های گرمی مثل قرمزو یا زرد برای CTA خود استفاده کنید.

(CTAمخفف Call To Action است. همانطور که از نامش مشخص است هدف این تکنیک اینست که کاربر را تشویق به کلیک بر روی دکمه CTA می کند تا فعالیت مورد نظر انجام شود CTA ها در بنرها ، وب سایت ها و خبرنامه ها کاربرد دارد.)

این کمک می کند آن ها به راحتی خود را نشان دهند پس مردم به راحتی می توانند آن ها را پیدا کنند و تبدیل کنند.

اصل KISS که مخفف (keep it simple, stupid) به معنای آن است که سعی کنید آن را ساده و احمقانه نگه دارید.

این ایده بر این باور است که طراحی های ساده تر در واقع طراحی های بهتری هستند. هنگامی که شما یک وب سایت مرتب و آسان برای دنبال کردن دارید، برای بازدیدکنندگان شما به راحتی تبدیل به مشتریان شما می شوند. شما به صدای بلندی برای پس زمینه و یا گرافیک شگفت انگیز برای فروش آنلاین شرکت خود نیازی ندارید - بهتر است که آن ها را بسیار ساده انجام دهید.

و در آخر چهره ممکن است به عنوان یکی از اصول طراحی وبسایت کمی عجیب به نظر برسد ولی ایده ما این است که چهره انسان ها به بازدیدکنندگان کمک می کند راحت تر با وبسایت شما ارتباط برقرار کنند. وقتی شما بخش انسانی سایتتان را به افراد نشان می دهید آن ها بیشتر مایل خواهند بود با شما ارتباط برقرار کنند.

شاید در نگاه اول خیلی اینطور به نظر نرسد ولی چهره باعث اعتماد سازی و همینطور ایجاد روابط مثبت خواهد شد، و در نهایت به جذب مشتری جدید کمک می کند.

با کمک گرفتن از هر ۳ مفهوم به طور یکجا سایتتان را برای جذب مشتری های جدیدتر، جذاب تر می کنید.

حالا شما بگویید، طراحی سایت شما چطور بر روی تجربه مشتریانتان تاثیر میگذارد؟

آیا شما هم روش هایی را می دانید که با طراحی وبسایت بتوانید تجربه مشتریانتان را افزایش دهید؟ آن را با ما به در میان بگذارید.

اگر این مقاله را دوست داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.