استوری رویدادتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید

۲۹شهریور۱۳۹۷ همایش و رویداد
Image

در حال حاضر، اینستاگرام بیش از نیم میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. اما شما برای اینکه به مخاطبان ویژه خودتان دسترسی پیدا کنید، باید یاد بگیرید با چشمان باز فکر کنید و درست عمل کنید. در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم تا بدانید باید از کجا شروع کنید.

در حال حاضر، اینستاگرام بیش از نیم میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. اما شما برای اینکه به مخاطبان ویژه خودتان دسترسی پیدا کنید، باید یاد بگیرید با چشمان باز فکر کنید و درست عمل کنید. در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم تا بدانید باید از کجا شروع کنید.

لوکیشن، لوکیشن، لوکیشن

اینستاگرام جای بسیار مناسبی برای نشان دادن محل برگزاری رویداد به مخاطبانتان است. به آن ها اجازه دهید محیط داخلی و خارجی محل برگزاری را ببینند، انجام این کار به آن ها کمک می کند قبل از برگزاری رویداد بدانند وارد چه محیطی خواهند شد.

از سالن ها و اتاق ها عکس بگذارید و اجازه دهید مخاطبانتان زیر آن ها نظراتشان را اعلام کنند. شما در واقع دارید این رویداد را برای آن ها برگزار می کنید پس به آن ها اجازه دهید بدانند وارد چه محیطی خواهند شد.

هدایای رویداد خاص خودتان را بسازید

مشارکت در رویداد برای برنامه ریزان در همه جا بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید یک هشتگ اینستاگرامی برای پرینت عکس برای رویدادتان ایجاد کنید. به این صورت که تنها کاری که شرکت کنندگانتان باید انجام دهند این است که با هشتگ انتخابی شما عکسشان را در روز رویداد در اینستاگرام آپلود کنند و بعد منتظر چاپ آن از سمت شما ظرف چند ثانیه باشند. به این ترتیب، شرکت کنندگان می توانند یک کپی از عکس های خود را فقط در چند ثانیه دریافت کنند. و به عنوان یادگاری از رویداد شما داشته باشند.

حتی در عصر دیجیتال هم مردم از کپی عکس و داشتن آن به صورت فیزیکی استقبال می کنند. آن ها دوست دارند عکسشان را در شرایطی که قابل لمس هستند مثل یک هدیه یادبود داشته باشند. مهمانان شما با یک یادگاری از رویداد شما خواهند رفت این در حالی است که خود شما از رویدادتان امتیازات به مراتب بیشتری دریافت کرده اید. سعی کنید به شرکت کنندگانتان انگیزه دهید در طول رویدادتان عکس هایشان را به اشتراک بگذارند. شما می توانید از این عکس ها برای بازاریابی رویداد های آینده خود استفاده کنید.

از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده کنید

استوری اینستاگرام هر روز محبوب تر می شود. کاربر های اینستاگرام می توانند یک سری از کلیپ های مرتبط و به هم پیوسته را آپلود کنند. از این قابلیت میتوانید استفاده کنید و به دنبال کنندگانتان پشت صحنه کارهایتان را نشان دهید.مردم دوست دارند بدانند پشت صحنه چه خبر است.

از استوری اینستاگرام به عنوان وسیله ای برای نمایش تیزرتان انتخاب کنید. هر ویدئویی که اضافه می کنید تنها تا ۲۴ ساعت روی سایت خواهد بود پس لازم نیست خیلی نگران کیفیت تولید فیلم باشید.

در جریان رویدادتان هم استوری بگذارید تا دنبال کنندگان شما که نتوانسته اند در رویدادتان شرکت کنند ببینند چه چیزهایی را از دست داده اند. این همان موردی است که ما را به سمت نکته بعدی هدایت می کند.

FOMO ایجاد کنید (fear of missing out)

اگر تنها یک مفهوم وجود داشته باشد که در استفاده از همه شبکه های اجتماعی مشترک است همین مفهوم FOMO (ترس از دست دادن ) است. بنظر شما چه چیزی است که اینستاگرام ( به خصوص استوری اینستاگرام) را برای کاربران بسیار تحریک کننده و جذاب می کند. درست حدس زدید این قضیه که هر آنچه شما میبینید کوتاه مدت خواهد بود و بعد از مدتی دیگر نخواهید توانست آن را ببینید. و این همان چیزی است که به آن ترس جا ماندن از بقیه و یا از دست دادن چیزی می گوییم.

مزیت بعدی این است که عکس ها و ویدئو های شما نزدیک به زمان انتشار خود دیده می شوند، درست همان زمانی که باید دیده شوند.

متخصصان رویداد اغلب به سمت شبکه های اجتماعی میروند و از آن به عنوان کانال تبلیغاتی برای رسیدن به مخاطبان حداکثری رویدادشان استفاده می کنند و یا حتی گاهی به عنوان یک پلتفورم برای به اشتراک گذاشتن تصاویر در طول رویداد. مشکل اینجاست که برنامه ریزان فرصت به اشتراک گذاشتن تجارب رویدادشان را در طول رویداد از دست می دهند. زمانی که دنبال کنندگان شما هر از گاهی همچین مطالبی را می بینند این همان چیزی است که FOMO را تشکیل می دهد. استوری های اینستاگرام میتواند فرصت های بیشتری را برای شرکت کنندگان بالقوه شما ایجاد می کند تا درباره رویداد بعدی شما فکر کنند در حالی که در رویداد فعلیتان شرکت کرده اند.

در طول رویدادتان هم در اینستاگرام پست بگذارید

در اغلب موارد اکثر فالور های اینستاگرام شما در رویدادتان شرکت نخواهند کرد، این افراد را به طور کلی کنار نگذارید. از اینستاگرامتان به عنوان محلی برای به روز کردن رویدادتان و هر چه در آن در جریان است استفاده کنید. افراد اغلب از تویتر به این عنوان استفاده می کنند اما تصاویر در مقایسه با متن های ۱۴۰ کارکتری توییتر حرف های بیشتری برای گفتن دارند. ولی این به این معنی نیست که شما توضیح مختصری زیر هر عکس نگذارید.

همه ی تصاویر را به خوبی انتخاب کنید. تصاویر خوب و مناسب می تواند شامل این موارد باشد:

  • سخنرانی که در حال بالا رفتن از سن است
  • تصاویر گروهی مهمانان
  • یک تصور بسته از دیوار شبکه های اجتماعی social media wall
  • صف ثبت نام کنندگان
  • کارگاه یا نمایشگاهتان

اگر شما هم نکته یا مورد دیگری را می دانید که با کمک اینستاگرام به چه بهتر رویداد کمک می کند آن با ما در میان بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.