مقدمه ای بر سئو - SEO

۰۱مهر۱۳۹۷ سئو
Image

سئو چیست؟

سئو - SEO (search engine optimization) به معنای بهینه سازی موتور جستجوگر تلاشی است تا رتبه بندی سایت شما در موتور جستجوگر بهبود یابد. در نتایج جستجوها، گوگل پیوندهایی را در نظر می گیرد که مرتبط و معتبر باشند. اعتبار معمولا با تجزیه و تحلیل کردن تعداد و کیفیت پیوندها از بقیه صفحات وب اندازه گیری می شود. به عبارت ساده صفحات وب شما قابلیت این را دارند تا در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرند تا زمانی که سایر صفحات وب به آن ها پیوند دارند.

سایتتان را در گوگل به نمایش بگذارید

محتوای عالی مردم را تشویق می کند تا به صفحات شما بپیوندند و به گوگل نشان دهند صفحات شما جالب و معتبر هستند. این به موفقیت در موتور جستجو منجر می شود. خیلی ساده است، زیرا گوگل می خواهد صفحات جالب و معتبر را در نتایج جستجوی خود نشان دهد. و اعتبار خودش را برای کاربرانش بیشتر کند.

گوگل چگونه صفحات را رتبه بندی می کند؟

گوگل صفحات قدرتمند را به بالاترین رده بندی های خود ارتقا می دهد، بنابراین وظیفه شما این است که صفحاتی را ایجاد کنید که به صفحات قدرتمند تبدیل شوند. این شامل نوشتن مطالبی است که برای مردم مفید است زیرا محتوای مفید در وبلاگ ها، توییترو ... به اشتراک گذاشته می شود و در طول زمان گوگل با توجه به این نشانه ها عمل می کند . این حلقه ادامه دار رتبه بندی قوی و پایداری را در گوگل برایتان ایجاد می کند.

راهنمای ساده برای دریافت نتایج بهتر در گوگل

  • 1- متن های عالی و مفید بنویسید و در آن از کلماتی استفاده کنید که توسط افرادی که به دنبال محصول و یا خدمات شما را هستند جستجو می شود.
  • 2- اجازه دهید مردم به راحتی بتوانند مطالب شما را به اشتراک بگذارند و به آن ها پیوند شوند.
  • 3- این کارها را پیوسته انجام دهید.

سئو یک فعالیت ساده ای است برای حصول اطمینان از اینکه یک وب سایت می تواند با جتستجوی کلمات مرتبط به راحتی در موتور جستجوگر پبدا شود. در بسیاری از موارد، این به معنای کنترل کیفیت وب سایت هاست.

چگونه پیوند دریافت کنیم؟

پیوندها بسیار مهم هستند ولی هیچ وقت کمیت را فدای کیفیت نکنید، و فکر نکنید پیوند داشتن قضیه ای جدا از محتوای شماست. این بسیار حیاتی است که درک کنید داشتن محتوای عالی، شانس شما برای حفظ لینک های طبیعی از صفحات مرتبط با کیفیت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. این لینک ها به شما بیشتر کمک می کند.

به زبان ساده اگر چیزی ارزشمند برای ارتباط با شما داشته باشید ممکن است پیوندهای ارزشمندی داشته باشید. سایت های بزرگ به محتوای با کیفیت ضعیف پیوند نمی شوند.

چرا وبسایت من به SEO احتیاج دارد؟

اکثر ترافیکی که وارد سایت ما می شوند از طریق موتورهای جستجوگر تجاری مثل گوگل، یاهو و بینگ هدایت می شوند. موتور های جستجوگر در این قضیه منحصر به فرد عمل می کنند که ترافیک هدفمندی را برای شما فراهم می کنند درست همان افرادی که خدمات شما را می خواهند. موتورهای جستجوگر در واقع مسیر های عبوری هستند که این کار را برای شما انجام می دهند. اگر موتورهای جستجوگر نمی توانند وبسایت شما را پیدا کنند، یا اینکه داده های شما را به دیتا بیس خود اضافه کنند، شما درواقع فرصت فوق العاده داشتن ترافیک بالایی را برای وبسایتتان از دست داده اید.

پیدا کنید مشتریان بالقوه شما دنبال چه محتواهایی هستند. وب سایت فوق العاده ای را بسازید، محتواهای تولید کنید که مردم به آن ها نیاز دارند و به آن ها اجازه دهید به راحتی آن ها را به اشتراک بگذارند. این کار ها را انجام دهید و بعد خواهید دید ترافیک سایتتان بالا رفته است.

به عنوان آخرین نکته، اگر وب سایت ندارید، یا وب سایتی دارید که به درستی کار نمی کند و عملکرد خوبی ندارد و به کمک نیاز دارید ترنج دیتا تا انتهای مسیر با افتخار در کنار شما خواهد بود.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.