بک لینک چیست و چطور از آن ها برای سئو استفاده کنیم

۰۶مهر۱۳۹۷ سئو
Image

برای موفقیت در سئو، وجود "متن و محتوای فوق العاده" در سایت شما لازم است ولی کافی نیست. اینکه سایت شما در جاهای دیگری از اینترنت هم حضور خود را به نمایش بگذارد نکته ی دیگری است که باید به آن توجه کرد. ظاهر پیوندها به وب سایت شما در شبکه های اجتماعی و سایت های دیگر و تعداد بازدیدهایی که توسط آن ها انجام می شود، عواملی هستند که توسط موتورهای جستجو در هنگام اختصاص رتبه به یک وب سایت، مورد توجه قرار می گیرند.

بک لینک چیست؟

بک لینک ها که با عنوان "پیوندهای ورودی" هم شناخته می شوند، پیوندهایی هستند که از جای دیگری در اینترنت ( وبسایت ها، شبکه های اجتماعی و ...) به سایت شما پیوند داده شده اند. آن ها برای موتوهای جستجوگر بسیار حائز اهمیت و کاربردی هستند. زیرا میزان محبوبیت یک وبسایت را نشان می دهد. وقتی وبسایت دیگری لینکی از وبسایت شما دارد این به عنوان یک امتیاز مثبت برای وبسایت شما محسوب می شود، همان طور که مشخص است، بازدیدکنندگان آن سایت ها هم خواهند دانست که وبسایت شما ارزش بازدید از آن را دارد .

علاوه بر ارتقای سایتتان به وسیله ی سئوی داخلی، بسیار مهم است که پیوند هایی با سایت های دیگری (بک لینک) داشته باشید. برای مثال اگر شما یک شرکت تجاری دارید و فروشگاه ها و معامله گرانی که از خدمات شما استفاده می کنند در سایت های خود با سایت شما پیوند دارند، این بک لینک ها به شما کمک می کند تا برای سایت خود بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید. این موضوع همین طور به موتورهای جستجوگر نشان می دهد که وبسایت شما مرتبط با آن دسته افرادی است که به این خدمات و محصولات تمایل دارند.

استفاده از بک لینک برای سئو

موتورهای جستجوگر هنگامی که سایت ها را رتبه بندی می کند کیفیت بک لینک شما را معیار این رتبه بندی قرار می دهند. یک بک لینک خوب تقریبا همه و یا اکثر ویژگی های زیر را داراست:

  • از یک منبع معتبر آمده است

اگر یک وبسایت بسیار معروف باشد، و به کلمات کلیدی که جستجو می شوند و مورد اطمینان و باارزش تلقی می شوند مربوط باشد، در نتیجه پیوندی که از آن سایت دریافت شده است هم توسط بازدید کنندگان و هم موتورهای جستجوگر عالی به نظر می رسد.

  • در صفحاتی پیوند شده است که حاوی اطلاعات مرتبط هستند

پیوندهایی که با صفحات نامرتبط ایجاد می شوند، در موتورهای جستجوگر به عنوان اسپم شناخته می شوند، و در رتبه بندی شامل جریمه می شوند. تا از کسانی که سعی دارند با قراردادن پیوند های زیاد و بی ربط در وب در سیستم تقلب کنند جلوگیری کنند.

  • متن پیوند یک کلمه کلیدی مرتبط باشد

متن پیوند، قابل نمایش در صفحه است. در حالت ایده آل این متن باید یک کلمه کلیدی قوی باشد، چون به طور کاملا واضحی به بازدیدکنندگان نشان می دهد که لینک مربوطه درباره چیست و ارتباط آن با موضوعی که درباره آن جستجو کرده اند چقدر است. برای مثال اگر بخواهیم به گوگل پیوند بزنیم می توانیم این کار را با نوشتن www.google.co.uk انجام دهیم ولی با این کار نشان نداده ایم پیوند ما در چه موردی است یا حتی با موضوعی که به دنبالش هستیم مربوط می شود یا نه. یک بک لینک قوی یک کلمه کلیدی و توصیفی مرتبط است – در مثال ارائه شده اگر از search engine – موتور جستجوگر استفاده کنیم به مراتب موفق تر خواهیم بود.

  • سایت خود شما کیفیت خوبی داشته باشد

بک لینک های قوی برای شما مناسب نیستند اگر خود شما هنوز سایت مفیدی برای کاربرانی که آن را مشاهده می کنند نداشته باشید. مطمئن شوید همه صفحات وبسایت شما برای پیمایش در آن آسان باشد و حاوی کلمات کلیدی و محتواهای مرتبط باشد، حتی اگر یک سایت بازدیدکننده زیادی در صفحه اصلی سایت خود داشته باشد، اگر کاربران آن ها چیزی که به دنبالش هستند را پیدا نکنند و در صفحات دیگر وبسایتتان در حال جستجو هستند ، این نیز ممکن است باعث اسیب زدن به رتبه بندی موتور جستجوگر برای شما شود.

دانستن اینکه چگونه از بک لینک ها استفاده کنید تا حضور خود را در موتورهای جستجوگر افزایش دهید یک عنصر مهم برای ارتقای رتبه بندی SEO است. ترنج نت با پیروی از تمامی دستورالعمل های بالا، می تواند به شما این اطمینان دهد که شما بیشترین استفاده را از بک لینک های خود انجام می دهید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.