مهم ترین عوامل تاثیرگذار برای داشتن یک رویداد عالی

۱۱مهر۱۳۹۷ همایش و رویداد
Image

وبسایت

در اولین گام برای برگزاری یک رویداد عالی داشتن یک وبسایت، دسترسی کاربرانتان را به شما بسیار ساده تر خواهد کرد. از طرفی برند شما حرفه ای تر و اعتماد به آن بیشتر خواهد شد. آیا به این فکر کرده اید که اگر قرار بود همایشی را با روش های سنتی برگزار می کردید که در آن مخاطبان شما می بایست آثار و مقالات خود را به دست شما می رساندند با چه مشکلاتی مواجه می شدید؟ شاید روزها و ساعت ها کار برای ثبت نام، دریافت آثار و مقالات و ....

حال که می توانیم به طور آنلاین این کار ها را انجام دهیم، چرا از این فرصت استفاده نکنیم؟ سوال اینجاست که چطور یک وبسایت همایش داشته باشیم؟

برای داشتن یک وبسایت همایش عالی در اولین گام باید برای خود یک دامنه ثبت کنید. دامنه در واقع همان اسمی است که کاربرانتان با جستجوی آن به وبسایت شما خواهند رسید. دامنه از دو بخش نام دامنه و پسوند دامنه تشکیل شده است بطور مثال Toranjnet.com – بخش اول Toranjnet نام دامنه ما و com. پسوند دامنه می باشد. شما می توانید نام و پسوند متفاوتی برای وبسایت خود انتخاب کنید. نام دامنه شما باید بیانگر رویداد و یا کسب و کار شما باشد، پس به دنبال نام مرتبطی باشید.

در گام بعد شما به فضایی نیاز دارید که بتوانید دامنه و در ادامه اطلاعات وبسایتتان را در آن فضا بارگذاری کنید. این همان چیزی است که به آن میزبانی وب یا هاستینگ می گوییم. در این فضا می توانید اطلاعات سایت خود را مدیریت کنید، ایمیل مختص خود ایجاد کنید و کارهایی از این قبیل انجام دهید.

حالا نوبت به بارگذاری اطلاعات روی وبسایتتان است. این بخش از مهم ترین بخش هاست، چون به انتقال اطلاعات بر روی هاست بر می گردد. این کار در واقع بهتر است توسط یک طراح وبسایت انجام شود. و اطلاعات شما را روی هاست مورد نظر منتقل کند و تمام مواردی را که شما برای برگزاری رویدادتان نیاز دارید اعم از، ثبت نام آنلاین از کاربرانتان، دریافت آثار و مقالات، دریافت آنلاین هزینه ها، صدور کارت و گواهینامه برای شرکت کنندگان رویدادتان و یا هر خدمات دیگری که نیاز دارید را کد نویسی و طراحی کند و در آخر به ظاهر وبسایتتان بپردازید و بر روی UI/UX سایتتان کار کند. این به این معنی است که سایتتان علاوه بر امکانات و سرویس های ویژه خود ظاهر جذاب و گیرایی داشته باشد و کاربرانتان به راحتی در سایت شما به هرآنچه به دنبالش می گردند دسترسی داشته باشند.

website

انجام این روند برای اولین بار می تواند بسیار زمان بر، خسته کننده و پیچیده باشد و شما را به آنچه به دنبالش هستید نرساند. حال انتخاب با شماست که خودتان این مراحل را برای رسیدن به وبسایت همایشتان طی کنید و یا آن را به متخصصان این کار بسپارید و وقت خود را صرف برنامه ریزی برای برگزاری برنامه های رویداد خود کنید. تیم متخصص طراحی و توسعه وبسایت ترنج نت با طراحی سامانه دبیرخانه آنلاین همایش از آغاز راه با شما و در کنار شماست، تا شما را به اهداف خود برساند و به تمامی نیاز های شما برای داشتن دبیرخانه آنلاین همایش پاسخ دهد. برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اطلاع رسانی و بازاریابی

حالا شما یک وبسایت عالی برای جذب مخاطبانتان و ثبت نام از آن ها و ارائه اطلاعات رویدادتان دارید. اما چطور باید مخاطبانتان را به سایت خود هدایت کنید و آن ها را از رویدادتان با خبر سازید؟ با ما همراه شوید تا به این سوال حیاتی و مهم پاسخ دهیم. در این گام شما باید جامعه هدف خود را از رویدادتان آگاه کنید.

امروزه به لطف پیشرفت شگرف تکنولوژی، ابزارهای اطلاع رسانی و بازاریابی گسترش زیادی پیدا کرده است. دسترسی به مخاطبان ساده تر شده است. شما می توانید به راحتی از این بستر ها استفاده کنید، به شرطی که اصول بازاریابی رویدادتان را بدانید و بتوانید محتوای درست خود را به مخاطبین درست خود، در زمان درست انتقال دهید، تا از این طریق بتوانید کاربرانتان را به سمت وبسایت خود هدایت کنید.

گام اول این است که شما می بایست مخاطبینتان را بشناسید و در ادامه آن ها را پیدا کنید. بطور مثال آن ها می توانند عضو انجمن یا مجموعه خاصی باشند، در منطقه جغرافیایی خاصی زندگی کنند و یا به طور مثال شغل خاصی داشته باشند. در قدم بعدی به محتوای جذاب نیاز دارید تا بتوانید از این محتوا برای اطلاع رسانی و بازاریابی رویدادتان استفاده کنید.

شما می توانید پوستر اولیه را برای رویدادتان طراحی کنید و در آن تاریخ و مکان برگزاری رویدادتان، وب سایتتان، شبکه های اجتماعیتان و موضوع و محور های رویدادتان را مشخص کنید. یا در محتوایی مخاطبانتان را به شرکت و مشارکت در رویدادتان ترغیب و تشویق کنید. این محتوا ها می تواند، متن ، عکس و یا ویدئو مثل موشن گرافیک باشد.

event_marketing

حالا که مخاطبانتان را پیدا کرده اید و این محتوا ها آماده است نوبت به انتشار آن هاست. اطلاع رسانی از طریق پیامک انبوه، و بازاریابی ایمیلی می تواند پیام شما را به دست مخاطبانتان برساند. امروزه حضور مردم در شبکه های اجتماعی بسیار پررنگ تر از قبل شده و تبلیغات در آن می تواند پیام شما را به مخاطبان حداکثریتان برساند. با کمک تبلیغات همسان (بومی) نیز می توانید محتوای تولیدی خود را در سایت های دیگری که موضوعاتی مرتبط با شما دارند بطور غیر مستقیم کاربران را به سمت شما هدایت کند.

تیم بازاریابی دیجیتال ترنج نت در این زمینه می تواند به شما مشاوره تخصصی ارائه کند، مخاطبان هدف شما را بیابد، نوع بازاریابی مناسب برای شما را انتخاب کند، برای شما محتوای مناسب تولید کند و آن را انتشار دهد. هدف ما جذب هر چه بیشتر مخاطبان شماست.

برگزاری و ارزیابی رویداد

اکنون مخاطبانتان شما را پیدا کرده اند و برای ورود به رویداد شما ثبت نام کرده اند. زمانی که وبسایت شما قابلیت دریافت آثار و مقالات را داراست دیگر خیالتان راحت است. حتی شما به کمک امکان داوری آنلاین می توانید بطور آنلاین توسط داورانتان آثار و مقالات را داوری کنید. با این تفاسیر روز رویداد برای شما بسیار ساده و شما آسوده خاطر خواهید بود، چون همه ی امور طبق برنامه و بصورت منظم پیش رفته است. همچنین شما می توانید در روز رویداد توسط اطلاعاتی که کاربرانتان در سایت شما وارد کرده اند، برای آن ها کارت شرکت در رویداد صادر کنید و در انتهای رویداد گواهینامه حضور به آن ها ارائه دهید.

debrief

بعد از اتمام رویداد ارزیابی آن را فراموش نکنید. چون چیزی را که اندازه گیری نکنید از کیفیت و رضایت آن مطلع نخواهید شد. شما میتوانید با داشتن اطلاعات مخاطبانی که در سایتتان ثبت نام کرده اند به آن ها ایمیلی تحت عنوان ارزیابی رویداد ارسال کنید. می توانید سوالاتی را در قالب یک فرم تنظیم کنید و بعد از پایان رویداتان برای شرکت کنندگانتان ارسال کنید. برای مهمانانتان یک ایمیل تشکر بفرستید که حاوی این نظرسنجی باشد. اگر این ایمیل را برای گروه زیادی می فرستید سعی کنید سوالات را به اختصار بیان کنید تا بتوانید بیشترین جواب ها را دریافت کنید.حتی شاید لازم باشد فقط یک سوال بپرسید مثل این "رویداد چطور بود؟"

این ارزیابی به شما کمک خواهد کرد در دوره های بعدی بتوانید رویداد بهتری را برگزار کنید و همین طور شرکت کنندگان شما از اینکه رضایت آن ها برای شما مهم است احساس خشنودی خواهد کرد و در رویداد های بعدی شما نیز شرکت خواهند کرد.

یکی از قابلیت های سامانه دبیرخانه آنلاین همایش ترنج نت، صدور کارت و گواهینامه است. این کار بخش زیادی از کار شما در روز برگزاری همایش را انجام می دهد. در ادامه با کمک سیستم ایمیل مارکتینگ ما به راحتی می توانید برای شرکت کنندگانتان ایمیل ارسال کنید و رویداد خود را ارزیابی کنید و حتی برای برگزاری دوره های بعدی رویداد خود شرکت کنندگان سابق خود را باخبر سازید و ارتباط خود را با آن ها حفظ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.