SSL (اس اس ال) چیست و چرا برای وبسایتمان ضروری است؟

۲۲مهر۱۳۹۷ طراحی وبسایت
Image

SSL مخفف Secure Sockets Layer به معنای لایه های اتصال امن، یک تکنولوژی رمزگذاری است که در ابتدا توسط Netscape در دهه ۱۹۹۰ ساخته شد. اس اس ال یک اتصال رمزگذاری شده را بین وب سرور شما و مرورگرهای بازدیدکنندگان شما ایجاد می کند که باعث می شود اطلاعات خصوصی بدون مشکلاتی از قبیل دزدیده شدن، دستکاری داده ها و جعل پیام بتواند منتقل شود.

SSL ستون اصلی داشتن اینترنت امن است و از اطلاعات حساس شما که در شبکه های کامپیوتری دنیا منتقل می شود، محافظت می کند. SSL برای حفاظت از وب سایت شما ضروری است، حتی اگر اطلاعات حساس مانند کارت اعتباری را نداشته باشید. این نرم افزار حریم خصوصی، امنیت بحرانی و یکپارچگی داده ها را برای وب سایت و اطلاعات شخصی کاربران شما فراهم می کند.

چطور متوجه شوم یک سایت توسط SSL امن شده است؟

برای اینکه اس اس ال را برای یک وبسایت فعال کنید شما باید یک گواهینامه SSL بخرید که شما را شناسایی کند و آن را روی وب سرور شما نصب کند. هنگامی یک مرورگر وب از یک گواهینامه SSL استفاده می کند معمولا ایکن قفل را نمایش می دهد و همچنین ممکن است نوار آدرس را به رنگ سبز نشان دهد. به محض اینکه گواهینامه SSL را نصب کنید شما می توانید با تغییر http:// به https:// به یک سایت امن دسترسی پیدا کنید. اگر اس اس ال به درستی قرار گرفته شود، اطلاعاتی که بین مرورگر وب و وب سرویس منتقل می شود(چه اطلاعات تماس و چه اطلاعات کارت اعتباری باشد)، امن می شود و تنها توسط سازمانی که مالک وبسایت است قابل مشاهده است.

چرا به SSL نیاز دارم؟

با توجه به تعاملات بی شماری که امروزه به صورت آنلاین اتفاق می افتد، ضرورت ssl را بیشتر حس می کنیم. دلیل اصلی استفاده از SSL این است که اطلاعات حساس ارسال شده در اینترنت را رمزگذاری کند تا فقط گیرنده در نظر گرفته شده بتواند آن را درک کند. این مهم است زیرا اطلاعاتی که به اینترنت ارسال می کنید از کامپیوتر به کامپیوتر منتقل می شود تا به سرور مقصد منتقل شود. هر کامپیوتر بین شما و سرور می تواند شماره های کارت اعتباری، نام های کاربری و رمزهای عبور و سایر اطلاعات حساس را مشاهده کند، اگر آن را با یک گواهینامه SSL رمزگذاری نکنید. هنگامی که یک گواهینامه SSL استفاده می شود، اطلاعات برای همه غیرقابل خواندن است به جز سروری که شما برای آن اطلاات را می فرستید. این آن را از هکرها و دزدان هویت محافظت می کند.

SSL از مهاجمین یا شرکت های مزاحم نظیر ISPها که از اطلاعات ارسالی بین وبسایت شما و مرورگرهای کاربرانتان سوء استفاده می کند جلوگیری می کند. این امر برای حفاظت از اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری حیاتی است اما همچنین سایت شما را از نرم افزارهای مخرب محافظت می کند از تزریق تبلیغات به منابع شما جلوگیری به عمل می آورد.

اس اس ال ا اصول امنیتی زیر پشتیبانی می کند:

 • رمزگذاری: محافظت از انتقال داده ها (به عنوان مثال مرورگر به سرور، سرور به سرور، برنامه به سرور و غیره)
 • تأیید اعتبار: اطمینان حاصل شود که سروری که به آن متصل شده اید در واقع همان سرور درست است.
 • یکپارچگی داده ها: اطمینان حاصل کنید که داده هایی که درخواست شده یا ثبت شده است، همانی است که تحویل داده شده است.

SSL می تواند در مورد استفاده قرار گیرد:

 • معاملات آنلاین با کارت اعتباری و یا سایر پرداخت های آنلاین.
 • ترافیک مبتنی بر اینترانت، مانند شبکه های داخلی، به اشتراک گذاری فایل و اتصالات پایگاه داده.
 • سرورهای وب میل مانند Outlook Web Access
 • اتصال بین یک سرویس گیرنده ایمیل مانند outlook و یک سرور ایمیل مانند مایکروسافت اکسچنج.
 • انتقال فایل ها از طریق سرویس های HTTPS و FTP (ها)، مثل وقتی که صاحبان وب سایت ها صفحات جدیدی را اضافه می کنند یا زمانی که داده های بزرگی را انتقال می دهند.
 • سیستم ورود به برنامه ها و پنل های کنترل مانند Parallels، cPanel و ...
 • برنامه های گردش کار و مجازی مانند Citrix Delivery Platform ها یا سیستم عامل های محاسباتی مبتنی بر ابر.
 • میزبانی کنترل پنل سیستم ورود به برنامه ها و فعالیت هایی مانند Parallels، cPanel و ...

هم اکنون میلیون ها کسب و کار آنلاین از گواهینامه SSL برای امن کردن وب سایتشان استفاده می کنند و به مشتریانشان اجازه می دهند تا به راحتی به آن ها اعتماد پیدا کنند.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.