چرا تبلیغات کلیکی گوگل برای موفقیت آنلاین شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ (قسمت اول)

۰۱دی۱۳۹۷ بازاریابی
Image

موفقیت در کمپین های تبلیغات آنلاین مثل یک پازل است که قطعات مختلفی دارد. سئو، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، UX وبسایت و تبلیغات کلیکی، که همه این ها باید در کنار هم به درستی کار کنند تا چرخ بازاریابی و تبلیغات خوبی و نرمی بچرخد.

به همین خاطر می خواهیم در این جا نگاه دقیق تری به تبلیغات کلیکی گوگل بیاندازیم و بدانیم تبلیغات گوگل ادوردز چه نقشی را می تواند در موفقیت ما ایفا کند.

شما می توانید با استفاده از گول ادوردز برای بهبود چرخه فروش در شرکت های B2C (کسب و کارهای نوع تجارت الکترونیک) و همچنین شرکت های B2B استفاده کنید. همه چیز وابسته به این است که شما چطور کمپین خود را با دیگر اقدامات بازاریابی همگام می کنید.

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز یک بستر ساده و کاربردی است که به شما اجازه می دهد تا با کمک متن و تصاویر، به مخاطبان اصلی خود دست پیدا کنید. زمانی که یک کاربر عبارت خاصی را جستجو می کند شما می توانید مطمئن شوید که تبلیغ شما در نتایج جستجو به نمایش درخواهد آمد.

این راه یکی از بهترین راه هایی است که می توانید به کمک چند کلمه کلیدی سایتتان را در بالاترین مکان در هنگام جستجو در گوگل قرار دهید. این نکته را در نظر بگیرید که تا هنگامی که کسی روی تبلیغ شما کلیک نکرده باشد و وارد سایتتان نشده باشد شما لازم نیست هزینه ای را پرداخت کنید مگر این که شخص روی تبلیغتان کلیک کند. در این شرایط حتی شما می توانید برای تبلیغات روزانه خود بودجه مشخصی را در نظر بگیرید تا تمامی سرمایه گذاری شما در یک روز تمام نشود.

چرا باید در کمپین های تبلیغاتی خود از تبلیغات کلیکی استفاده کنید؟

ادوردز مزایای متعددی دارد که می تواند تلاشهای بازاریابی آنلاین شما را افزایش دهد. دلایلی فراوانی وجود دارد که ما معمولا توصیه می کنیم کاربران از استفاده از گوگل ادوردز را شروع کنند.

۱- سرعت

این مورد تقریبا از جذاب ترین بخش های تبلیغات گوگلی است و چیزی است که به بهترین نحو می تواند شرکت ها را شگفت زده کند از اینکه می توانند جذب مشتریان آنلاین دریافت کنند. تبلیغات کلیکی به شدت می تواند سریع تر از سئو برای شما نتایج مطلوب را به ارمغان بیاورد. به معنای واقعی کلمه شما می توانید بلافاصله جایگاه خود را به سمت اولین رتبه و در بالاترین جایگاه از موتورهای جستجوگر ارتقا دهید. این نکته مهم است که به یاد داشته باشید که اگر شما با دقت بودجه بندی نکرده باشید، ممکن است بودن شما در صدر تمامی جستجوها تنها برای مدت کوتاهی باقی بماند.

هر آن چه گفته شد به این معنا نیست که شما نیازی به انجام سئو ندارید، چون این روش تبلیغات کاملا به بودجه شما بستگی دارد. اگرچه که این روش یکی از قدرتمندترین روش ها برای جذب ترافیک به وب سایتتان است، به تر است بطور همزمان نیز روی سئوی وب سایتتان کار کنید تا شما را به صفحه اول گوکل و در جستجوهای اول نشان دهد.

۲- گوگل واقعا روی تبلیغاتش پافشاری و اصرار دارد

زمان زیادی نگذشته از وقتی که گوگل تنها ۱ تا ۲ تبلیغ را در صفحه اول خود به نمایش می گذاشت و بقیه را به ستون سمت راست منتقل می کرد. اما اکنون تمام تبلیغات را بالای سایر جستجوها قرار می دهد.(و بعضی را پایین). که حتی می تواند نتیجه به مراتب بهتری از سئو را در ذهن مخاطبان بوجود آورد. حتی اگر شما کلمات کلیدی منحر به موقعیت مکانی خاصی را انتخاب کرده باشید نتایج جستجوی گوگل به مراتب پایین تر از تبلیغات گوگا و حتی نقشه گوگل ظاهر خواهد شد.

و این فقط با تبلیغات در نتایج جستجو پایان نمی یابد. گوگل آگهی های بیشتری را در مکان های بیشتری نمایش می دهد. گوگل نتایج خرید را در ستون سمت راست نتایج جستجو و گاهی اوقات در بالای یک جستجوی تصویر نمایش می دهد.

معنای آن کاملا مشخص است. گوگل می خواهد به کسانی که به گوگل کمک می کنند کمک کند.

باز هم تاکید می کنیم که این قضیه به این معنا نیست که نباید دیگر نگران جستجوی ارگانیک گوگل باشید، این فقط به این معناست که گوگل به شما این اجازه را می دهد تا در هنگامی که دارید به کمک سئو روی رتبه بندی خود کار می کنید بتوانید جایگاه بالایی در جستجوی گوگل داشته باشید. سئوی شما باید ادامه داشته باشد تا آن دسته از مخاطبانی که به دنبال نتایج جستجوی گوگل به تنهایی هستند و تبلیغات را دوست ندارند نیز بتوانید جذب کنید.

با ما در قسمت بعد همراه شوید ----> قسمت دوم

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.