چرا تبلیغات کلیکی گوگل برای موفقیت آنلاین شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ (قسمت دوم)

۲۲دی۱۳۹۷ بازاریابی
Image

قسمت اول <---- قسمت قبل را از دست ندهید

۳- تست کردن

کمپین تبلیغات گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد تا تمامی جنبه های تلاش هایتان را بررسی کنید، از متن و عکس تبلیغتان گرفته تا صفحه ی ورود و زمان هایی از روز که تبلیغتان برای جستجوگران نمایش داده می شود. شما می توانید از تمامی ابزارهای موجود برای تست کردن استفاده کنید و بعد حتی تصمیم به اعمال تغییرات فوری بزنید.

نکته ی بسیار مهم در این جا اتخاذ تصمیمات آگاهانه است. همه چیز قابل اندازه گیری است. شما می توانید ببینید که چه اقداماتی جواب می دهد و کدام کارها را نباید انجام دهید. شما به سرعت می توانید هر تبلیغی را متوقف و یا حذف کنید و یا آن را تغییر دهید. اگر متوجه شوید که برخی از صفحات فرود (لندینگ پیج) شما مناسب نیستند شما می توانید به راحتی محتوای آن را تغییر دهید تا برای شما موثرتر باشند. شما همین ترفند هایی که اینجا انجام می دهید را می توانید با سایر روش های تبلیغاتیتان انجام دهید به طور مثال با شبکه های اجتماعی انجام دهید و مطمئن شوید فرایند تبلیغاتی شما دارد به درستی عمل می کند.

۴- گسترش امکانات

صرفا به خاطر اینکه با یک دسته کلمات کلیدی تبلیغاتتان را شروع کرده اید به این معنا نیست که در آینده نمی توانید آن را توسعه دهید. در حقیقت شما همیشه باید آماده گسترش و یا تغییر کلمات کلیدی منتخب خود باشید. این مورد می تواند به شما کمک کند تا از چیزهایی که مشتریانتان روزانه جستجو می کنند عقب نمانید.

این نوع تحقیق به بخش های دیگر کمپین شما نیز کمک خواهد کرد. همانطور که کلمات خوب و مناسب بیشتری را پیدا کنید و نرخ تبدیل بالا را کشف می کنید، می توانید از تلاش های SEO خود برای پیاده سازی این کلمات کلیدی و موضوعات استفاده کنید.

۵- انعطاف پذیری

گوگل ادوردز به شما این اجازه را می دهد تا از متغیرهای بسیاری استفاده کنید. از امکانات انتخاب متغیرها روی کلمات کلیدی گرفته تا زمان و مکان دقیقی که می خواهید تبلیغتان منتشر شود. شما می توانید از قابلیت افزونه ها استفاده کنید، مثلا می توانید به کمک آن به تبلیغتان متنی را اضافه کنید، مثل توضیحاتی درباره تبلیغاتتان و یا حتی تصاویر آن ها را.

شما همچنین می توانید به کمک ریمارکتینگ (remarketing - یک نوع از تبلیغات آنلاین است که سایتها را قادر می سازد آگهی های هدفمند را برای کاربران که قبلا از سایت خود بازدید کرده اند، نشان دهند ) مشتریان بیشتری را در کنار کسانی که یکبار کلیک می کنند دریافت کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا با کسانی که تنها یک بار وارد سایت شما شده اند هم ارتباطات خود را حفظ کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که آن افراد با دیدن دوباره تبلیغ شما مایل به خرید محصولات شما و یا بازدید از سایت شما شوند.

شما همچنین می توانید به کمک ریمارکتینگ گوگل ادوردز (remarketing - یک نوع از تبلیغات آنلاین است که سایتها را قادر می سازد آگهی های هدفمند را برای کاربران که قبلا از سایت خود بازدید کرده اند، نشان دهند ) مشتریان بیشتری را در کنار کسانی که یکبار کلیک می کنند دریافت کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا با کسانی که تنها یک بار وارد سایت شما شده اند هم ارتباطات خود را حفظ کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که آن افراد با دیدن دوباره تبلیغ شما مایل به خرید محصولات شما و یا بازدید از سایت شما شوند.

این قابلیت به شما اجازه می دهد تا تبلیغات کلیکی گوگل را به سایر استراتژی های بازاریابی خود اضافه کنید و به محض اینکه به اهداف خود رسیدید آن را متوقف کنید. برای مثال، می توانید از تعداد زیادی ترافیک جدید را به درون سایتتان بیاورید و یا محصول جدیدتان را پررنگ تر کنید.

۶- هزینه های خود را کنترل کنید و هزینه های تبلیغات خود را به دقت مدیریت کنید

بخشی از انعطاف پذیری این روش این قابلیت است که شما می توانید حداکثر هزینه روزانه خود را تنظیم کنید.در این صورت شما هیچ گاه حتی به طور تصادفی نیز بیشتر از بودجه روزانه خود را خرج نخواهید کرد.

شما همینطور می توانید میزان بودجه خود را در هر زمان که دوست دارید تغییر دهید، مثلا اگر بودجه ی زیادی را به تبلیغاتی اختصاص داده اید که به خوبی کار می کند و به سرعت در طول روز به پایان می رسد ، می توانید به راحتی آن را افزایش دهید. اگر شما دریافت کلیک بالایی دارید اما هیچ کس از شما خریدی انجام نداده است یا به اهداف تبلیغات خود نرسیده اید می توانید میزان بودجه خود را کاهش دهید. شما هنوز هم بازدید خود را دارید و تبلیغ شما نمایش داده خواهد شد ولی احتیاجی به پرداخت زیاد بر روی چیزی که بازگشت مالی خوبی برای شما ندارد را نخواهید داشت.

این نوع تبلیغات می توانید تا حدی وابسته به موفقیت شما در سایر حوزه های تبلیغاتی باشد. برای مثال اگر تبلیغات شما در سایر فضاهای بازاریابی به خوبی پیش می رود، می توانید هزینه های خود را بیشتر به آن سمت هدایت کنید یا اگر تلاش های شما بر روی سئو دارد جواب می دهد، می توانید سرمایه گذاری خود را کم تر کنید و از مزایای جست و جوی گوگل استفاده کنید.

مهم ترین موضوع مرتبط بودن است

گوگل می خواهد تبلیغاتی را به کاربرانش تحویل دهد که مربوط به عبارت هایی است که آن ها جست و جو می کنند. در واقع دلیلش آن است که گوگل می خواهد تا آن ها روی تبلیغات شما کلیک کنند. و مردم دقیقا می خواهند روی چیزی کلیک کنند که بیشترین ارتباط و نزدیکی را با نیازهای آن را داشته باشد.

گوگل این مورد را با کمک امتیاز کیفیت قضاوت می کند. اگر کلمات کلیدی شما دارای امتیاز کافی باشد، شما جایگاه تبلیغاتی بهتری را در گوگل، بازدید بیشتر و کلیک بیش تری را دریافت خواهید کرد. امتیاز کیفیت بالاتر همچنین می تواند به کاهش هزینه شما به ازای هر کلیک کمک کند. در نتیجه شما می توانید ترافیک بیشتری را در ازای هزینه ی کم تری دریافت کنید.

یک کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز به خوبی با سایر تلاش های تبلیغاتی شما یکپارچه می شود. این امر به شما این اطمینان را می دهد که امتیاز کیفیتی شما بالا خواهد ماند و میزان کلیک دریافتی شما افزایش خواهد یافت.

آیا آماده اید تا کمپین گوگل ادوردز خود را شروع کنید و فرصت های جدیدی را به کسب و کار خود اضافه کنید؟

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.