با چند ترفند ساده در روز رویداد آسوده خاطر باشید

۱۱شهریور۱۳۹۷ همایش و رویداد
Image

شما ماه هاست که با تیمتان در حال کار کردن هستید، تمامی کارهایی که باید انجام دهید را چک کردید. حتی چندین بار برنامه روز همایش را چک کرده اید . ولی هنوز هم انگار خیالتان از بابت روز رویداد راحت نیست. و هنوز دارید سعی می کنید خودتان را در برابر ترس های قبل از رویداد آرام کنید. آیا این وضعیت برای شما آشنا نیست؟

شما ماه هاست که با تیمتان در حال کار کردن هستید، تمامی کارهایی که باید انجام دهید را چک کردید. حتی چندین بار برنامه روز همایش را چک کرده اید . ولی هنوز هم انگار خیالتان از بابت روز رویداد راحت نیست. و هنوز دارید سعی می کنید خودتان را در برابر ترس های قبل از رویداد آرام کنید. آیا این وضعیت برای شما آشنا نیست؟

باید بگوییم که شما تنها نیستید.

حتی متخصصان برگزاری همایش هم می گویند چیزهایی هست که آن ها را به وحشت می اندازد. از مشکلاتی مثل پذیرایی از مهمانان و قطعی برق و مشکلات دستگاه های الکترونیکی گرفته تا وقوع یک سیلاب سهمگین در روز رویداد. برای صنعت شما، روز، روز مسابقه است. و درست مثل ورزشکاران حرفه ای یک بازی تدارکاتی خوب کمک خواهد کرد تا شما برای هر اتفاق غیر مترقبه ای در روز رویداد آماده باشید.

همیشه عوامل بسیار کوچک هستند که وقتی کنار هم قرار میگیرند تفاوت های بزرگی را ایجاد می کنند. اینجا با هم مسیری را مشخص می کنیم که راه شما برای رسیدن به آرامش خواهد بود:

اهداف واضحی را برای یک روز موفق تعیین کنید

تفکر "مبتنی بر کار (وظیفه)" را به تفکر "مبتنی بر هدف" تغییر دهید. این یعنی به جای نوشتن یک لیست همیشگی از همه ی کارهایی که باید انجام دهید، لیستی را اماده کنید که در آن مشخص کرده باشید در انتهای آن روز به چه اهدافی باید برسید تا آن رویداد را موفقیت آمیز بدانید.

در اینجا بهتر است هدفتان را بزرگ انتخاب کنید. و تجسم کنید قرار است عملکرد فوق العاده ای ارائه بدهید. برای این رویداد موفقیت را تعریف کنید. حالا به این فکر کنید شما باید چه اقداماتی انجام دهید تا به این موفقیت برسید. برای هر هدف به یک جمله برسید تا به خوبی در ذهنتان بماند.

اگر بخواهید مهمانانتان مدام درباره رویداد شما صحبت کنند. می دانید که باید نمایش بی عیب و نقصی را ارائه کنید. اگر یک گروه VIP از اسپانسرها هم در رویداد شما حضور دارند که دارند شما را می سنجند که در رویداد های بعدی روی شما سرمایه گذاری کنند یا نه پس حتما باید بهترین تلاش خود را انجام دهید تا از ابتدا تا انتهای مراسم آن ها را شگفت زده کنید.

با اهدافی که شما آن ها را به اختصار تعریف کرده اید. شما برای تصمیم گیری در هر لحظه از رویداد آمادگی دارید چون مسیر مشخصی برای رویدادتان دارید.

از شب قبل لباس های مراسم خود را آماده کنید

شاید این کار خنده دار بنظر برسد ولی یک دلیل علمی پشت این قضیه وجود دارد .تحقیقات نشان داده است که هرچقد مجبور باشیم تصمیمات بیش تری بگیریم، کم تر تصمیم خواهیم گرفت و همینطور تصمیمات ضعیف تری خواهیم داشت.

تمرکز ذهنی خود را صرف این نکنید که قرار است در روز مراسم چه لباسی بپوشید وقتی می توانید تصمیمات مهم تری بگیرید. حداقل یکی از دغدغه های ذهنی شما در صبح روز مراسم برطرف خواهد شد و می توانید تمرکز خود را روی چیز های مهم تری بگذارید. حتی به این فکر کنید که برای صبحانه فردا قرار است چه چیزی بخورید یا چه موسیقی ای را در طول مسیر گوش خواهید کرد، بگذارید ذهنتان از تمامی تصمیمات کوچکی که ممکن است ذهنتان را منحرف کند خالی شود.

خودتان را به آرامش دعوت کنید

یک رهبر خوب باید صبر و تحمل زیادی داشته باشد. حتی وقتی انبوهی از مردم به سمت شما هجوم می آورند و سوالات زیادی از شما دارند. درست است که برنامه ریزی های شما باعث شده برای پاسخگویی آماده باشید اما این توانایی شما در مدیریت بحران و حفظ آرامش در شرایط بحرانی است که باعث می شود برای تیمتان و مهمانانتان بهترین باشید.

روزتان را با چند دقیقه مدیتیشن شروع کنید. مدیتیشن به شما کمک خواهد کرد فرز تر باشید. ذهن شما را خلوت تر خواهد کرد و خواهید توانست روزتان را با تمرکز بیشتری ادامه دهید.

به این موضوع خوب توجه کنید، چند دقیقه وقت بگذارید تا نگرانی های روزانه خود را کنار بگذارید تا در طول زمان مراسم ذهن شما را درگیر خود نکند. سعی کنید تمرکز خود را از روی مسائل کوچک و بی اهمیت بردارید.

اگر شما هم نکته یا مورد دیگری را می دانید که به آسوده بودن در روز رویداد کمک می کند آن با ما در میان بگذارید.

اگر این مقاله را دوست داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.