آیا شما هم هنوز دارید این 5 اشتباه رایج ایمیل مارکتینگ را تکرار می کنید؟

۱۳شهریور۱۳۹۷ بازاریابی
Image

با وجود اینکه اطلاعات بسیار زیادی در اختیار بازاریابان ایمیل وجود دارد تا در قبال وقت و انرژی ای که صرف می کنند بهترین نتیجه را بگیرند، هنوز هم آن ها دارند همان اشتباهات قبلیشان را بارها و بارها تکرار می کنند که البته برای آن ها گران تمام می شود.زمان آن رسیده است که نسبت به ایمیل مارکتینگ حساس شوید و با یک استراتژی عالی در این زمینه حرفه ای شوید.

با وجود اینکه اطلاعات بسیار زیادی در اختیار بازاریابان ایمیل وجود دارد تا در قبال وقت و انرژی ای که صرف می کنند بهترین نتیجه را بگیرند، هنوز هم آن ها دارند همان اشتباهات قبلیشان را بارها و بارها تکرار می کنند که البته برای آن ها گران تمام می شود. در واقع در برابر هزینه هایی مثل زمان، پول، و حتی مشتریان خود نتایجی که باید دریافت کنند را نمی گیرند . این جا به برخی از اشتباهات رایج اشاره می کنیم تا با آگاهی از آن ها بتوانیم مانع رخ دادن مجدد آن ها شویم.

از خودتان بپرسید که آیا این اشباهات را انجام می دهید و سعی کنید هر چه سریع تر آن را متوقف کنید. زمان آن رسیده است که نسبت به ایمیل مارکتینگ حساس شوید و با یک استراتژی عالی در این زمینه حرفه ای شوید.

استفاده از یک لیست خریداری شده، منسوخ و یا قدیمی

به نظر می رسد فرستانندگان ایمیل هنوز هم این عامل را نادیده می گیرند و به لیست های قدیمی هم ایمیل ارسال می کنند. بارها و بارها مشاهده کرده ایم که کمپین های ایمیلی هزاران ایمیل نامعتبر و یا قدیمی دارد که هر دوی این ها باعث reputation issues generating IP و کند شدن سرعت فرستادن و تحویل ایمیل می شوند.

اگر شما ایمیل ها را به یک لیست قدیمی (که بیشتر از 6 ماه از آن گذشته است) ، یا به یک لیست تایید نشده (مخاطبانی که بطور مثال اطلاعات آن ها را در نمایشگاه ها و غرفه ها دریافت کردید) یا یک لیست خریداری شده (هرگز همچین لیستی را نخرید) یا حتی یک پایگاه داده صنعتی عمومی ارسال کنید، پس حتما مشکلات مربوط به تحویل ایمیل را تجربه خواهید کرد و یا حتی بدتر از آن شاید حساب شما برای همیشه بسته شود و دیگر قادر نخواهید بود ایمیل ارسال کنید.

استفاده از عنوان فریبنده

آه بله، ترفند قدیمی استفاده از عنوان فریبنده. تنها مسئله این است که استفاده از "Re:"( به معنای reply یا پاسخ است در موضوع ایمیل) به عنوان مثال در عنوان ایمیل نه تنها خیلی واضح است بلکه مشتری های آینده شما را هم از بین می برد.

( این حقه به این صورت است که فرد فکر می کند قبلا به شما ایمیلی فرستاده است و حالا شما به آن پاسخ داده اید پس کنجکاو خواهد شد پاسخ شما را بخواند. که البته این حقه کمی قدیمی شده است.) مردم دوست دارند از قبل بدانند وقتی ایمیلی را باز می کنند انتظار چه چیزی را باید داشته باشند. اینکه به مخاطبانتان خیلی واضح بگویید قرار است در متن ایمیل چه چیزی داشته باشید برای ایجاد آگاهی و اعتماد سازی خیلی موثرتر از این است که عنوان مرموزی را انتخاب کنید.

بهینه نکردن ایمیل و یا حتی وبسایت برای موبایل

می توان به راحتی پیش بینی کرد هنگاهی که مخاطب شما ایمیل شما رابا موبایل خود باز میکند و نمی تواند آن را به راحتی بخواند چه قیافه ای به خود می گیرد. حتی شاید روی لینک شما کلیک کرد و وارد سایت شما شد اما وقتی نمی تواند به راحتی مطالب وبسایتتان را بخواند در واقع شما صدمه بزرگی را به خودتان وارد کرده اید.

چند مدل مختلف موبایل را بردارید و خودتان آن را تست کنید. مطمئنا شما می خواهید همه بازدیدکننده ها از اینکه به راحتی توانسته اند از اطلاعاتی که شما مهیا کرده اید استفاده کنند راضی و خشنود باشند.

چک نکردن متن ایمیل برای غلط املایی و نگارشی

همه چیز به نظر خوب می رسد. درست است؟ آیا فقط یک بار کارتان را ویرایش کرده اید؟ آیا کارتان دو زبانه است؟ ایا مدت طولانی است که به ایمیلتان خیره شده اید؟ اگه به هر کدام از این پرسش ها پاسخ بله دادید پس باید بگویم شما یک قدم با ارسال ایمیل عالیتان هنوز فاصله دارید. این به این معنی است که شما باید دوباره و سه باره کارتان را چک کنید. از یک فرد بومی به زبان دومتان بخواهید تا متنتان را از لحاظ املایی و گرامری ارزیابی کند. یا از فرد دیگری بخواهید به عنوان شخصی که برای اولین بار است این ایمیل را می خواند آن را چک کند.

سخت کردن لغو اشتراک

هنوز هم سعی دارید قسمت لغو اشتراک را آنقدر کوچک کنید که دیده نشود؟ حتی شاید آن را همرنگ با رنگ صفحه زمینه کنید تا دیگر به هیچ وجه دیده نشود. این کارها خیلی قدیمی شده اند و اصلا جواب هم نمی دهند. هر چند این کارها فقط و فقط دریافت کنندگانتان را آزار می دهد و رتبه شاکیان شما را در بدترین حالت بالا می برد.

الزام بودن امکان لغو اشتراک در همه ی ایمیل ها ( حتی نسخه های قدیمی) یک ضعف برای شما به عنوان یک ایمیل مارکتر محسوب نمی شود. شما مسلما می خواهید لیستتان را کاملا تمیز و به روز نگه دارید و بخواهید افرادی که مایل به دریافت آن ایمیل نیستند از لیست شما کنار بروند. شما که مسلما نمی خواهید وقت و انرژیتان را صرف فرستادن ایمیل برای افرادی کنید که مایل به آن اطلاعات نیستند.

شما می توانید به راحتی از این مشکلات اجتناب کنید و یا اگر تا حالا انجام می دادید آن ها را درست کنید همانطور که دارید خودتان را در جهت ایمیل مارکتینگ ارتقا می دهید. کمپین ایمیلی خود را در مسیر درست هدایت کنید که و برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر به سراغ بقیه مقاله های ما بروید.

از امروز سعی کنید حداقل یکی از این نکته ها را امتحان کنید. اگر شما هم نکته یا مورد دیگری را می دانید که به کمپین های ایمیلی کمک می کند آن با ما در میان بگذارید.

اگر این مقاله را دوست داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.