چه نوع محتوایی برای ما مناسب تر است

۰۳آذر۱۳۹۷ بازاریابی
Image

تولید محتوای متنی

در این نوع محتوا ما تنها از متن استفاده می کنیم، استفاده از متن به تنهایی رایج بود ولی امروزه این نوع تولید محتوا معمولا به همراه انواع دیگر استفاده می شود تا اثرگذاری خود را به مراتب بیشتر کند. از جمله نمونه های تولید متن می توانیم به تولید راهنما و مطالب آموزشی، محتوای متنی برای بررسی محصول، ساخت eBook یا همان کتابچه های الکترونیکی و متون وبلاگ اشاره کنیم.

تولید محتوای بصری

این نوع محتوا به مراتب از محتوای متنی اثرگذار تر است. گاهی به تنهایی و گاهی با محتوای متنی ترکیب می شود. از انواع محتوای بصری می توان انواع بنر ها، پوستر ها، اینوگرافیک ها و اسلایدشیر ها را نام برد.

تولید محتوای ویدیویی

ویدئو تاثیرگذارترین محتوا در بین تمام محتوا هاست. این تاثیر گاهی تا 60 برابر بیشتر از محتوای متنی می تواند اثرگذار باشد و مخاطب را به خود جذب کند. ویدئو، موشن گرافیک و تیزر های ویدئویی از انواع محتواهای ویدئویی هستند.

تولید محتوای صوتی

محتواهای شنیداری همواره مخاطبان خاص خود را داشته است، ویژگی خوب این محتوا به این صورت است که در زمان هایی مثل رانندگی در ماشین و یا بودن در وسایل نقلیه عمومی یا در هر زمانی که امکان ارائه محتوا به صورت های دیگری امکان پذیر نیست بهترین گزینه است. البته که خود مخاطبان برای صرفه جویی در زمان خود به دنبال چنین محتواهایی هستند تا از زمان خود بهترین استفاده را ببرند پادکست های صوتی از انواع محتواهای صوتی هستند.

تولید محتوای تلفیقی (ترکیبی)

می توان با ترکیب انواع محتواها اثر گذاری هر کدام را بیشتر کرد. و در اکثر موارد وقتی محتواها کنار هم قرار میگیرند به نوعی مکمل همدیگر هستند و نتیجه نهایی را چند برابر می کنند. برای مثال ترکیب محتوای متنی و بصری برای وبلاگ و ترکیب محتوای متنی و ویدئویی می تواند در ارائه مطالب اموزشی مفید باشد.

*****************

اهمیت تولید محتوا بر هیچ کس پوشیده نیست اما بسته به نوع کاری که شما انجام می دهید هر کدام از این روش ها می تواند برای شما مناسب باشد. در واقع می توان گفت نوع محتوای مناسب و نامناسبی نداریم. در واقع اصل مهم در تولید محتوا ارزشی است که شما به مخاطبان خود ارائه می کنید این ارزش را بنا به کار خود می توانید در هر کدام از قالب هاب فوق قرار دهید. فراموش نکنید شما باید برای مخاطبان خود تولید ارزش کنید و آن ها با خواندن محتوای شما چیزی را بدست آورند که به دنبالش بوده اند.

سبکی که مناسب کار شماست و نوع محتوای تولیدی در طول زمان و با اندازه گیری مشخص می شود شما می بایست با آزمون و خطا و در ادامه اندازه گیری کنید تا بتوانید نیازهای مخاطبانتان را شناسایی کنید. و در ادامه بتوانید به آن ها پاسخ دهید. به طور خلاصه می توان گفت در تولید محتوا و در ادامه بازاریابی صرفا در طول زمان و با کسب تجربه حاصل می شود و در آن هیچ گونه باید و نبایدی را بطور قطع نمی توان گفت، همه چیز به خود شما بستگی دارد.

اگر زمان کمی برای تجربه کردن دارید و یا می خواهید سریع تر به خواسته های خود برسید ترنج نت با افتخار می تواند در راه رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. خدمات تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال ما می تواند در شروع راهنمای خوبی برای شما باشد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.